+ 48 789 359 506 biurogsa@gmail.com

Młodzież do lat 17

Dla młodzieży do lat 17 mamy w ofercie wiele ciekawych zajęć, od których zachęcamy rozpocząć przygodę z tańcem.
Zobacz więcej.

Taniec współczesny to kreacja naturalnego ruchu, sposób na wyrażenie emocji. Zajęcia składają się z ćwiczeń wzmacniających, rozluźniających, rozciągających, elementów floor-work, improwizacji, oraz nauki choreografii. Zajęcia wprowadzają w podstawy techniki tańca współczesnego, są świetną bazą do kontynuacji zajęć w przyszłości w grupach średnio zaawansowanych, w teatrze tańca lub w grupach konkursowych. (grupy wiekowe: 12-15, 14-17 lat)

Taniec jazzowy to świetny start dla każdego i najlepsza baza do rozwoju tanecznego w przyszłości. Głównym celem zajęć jest rozbudzenie świadomości własnego ciała. Taniec poprawia motorykę oraz koordynację. Poznamy technikę skoków, obrotów i piruetów, charakterystycznych dla techniki tańca jazzowego. Zajęcia będą się składać z ćwiczeń wzmacniających, rozluźniających, rozciągających oraz z nauki choreografii. Zajęcia dają podstawy do kontynuacji tańca w przyszłości np. w grupach średnio zaawansowanych, oraz w grupach konkursowych. (grupy wiekowe: 12-15)

Zajęcia kierowane do każdego kto chce nauczyć się tańca od podstaw. Zajęcia będą dawać wyraz różnorodności. Z jednej strony będą łączyły elementy kilku gatunków tanecznych, w tym baletu klasycznego, współczesnego, tańca jazzowego, lirycznego z drugiej natomiast będą wychodzić poza ustalone zasady danych styli. Zajęcia będą kładły nacisk na fizyczność, zwiększenie ruchomości stawów, wzmacnianie i rozciąganie poszczególnych partii mięśni, muzykalność oraz wykorzystanie predyspozycji ciała do budowania nowych rozwiązań ruchowych. Będą składały się z rozgrzewki wzmacniająco-rozciągającej i nauki fragmentu choreografii. Zajęcia nie zakończą się pokazem. Ich celem jest swobodna, bezstresowa nauka tańca dla przyjemności. (grupy wiekowe: 12-15 lat)

Grupa projektowa teatru tańca to wielopłaszczyznowy projekt warsztatów taneczno-teatralnych dla dzieci i młodzieży, które zakończone zostaną prezentacją widowiska tanecznego na profesjonalnej scenie. Zajęcia z tańca oparte będą przede wszystkim na ćwiczeniach i sekwencjach ruchowych mających na celu poszerzanie świadomości ciała poprzez różnorodność styli, intencji, form, jakości i motoryk. Rodzaje tańca jakie będą uczone w ramach warsztatów to: taniec współczesny, balet, modern oraz technika charakterystyczna dla teatru tańca Dzikistyl Company. Zajęcia będą kładły nacisk na fizyczność, zwiększenie ruchomości stawów, wzmacnianie i rozciąganie poszczególnych partii mięśni, muzykalność oraz wykorzystanie predyspozycji ciała do budowania nowych rozwiązań ruchowych. Warsztat będzie poszerzony o ćwiczenia teatralne służące rozwijaniu umiejętności świadomego tańczenia. Uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć choreografię, która ma sens. Nauczą się jak zmusić swój ruchowy chaos do stania się formą; klarownym sposobem układania myśli, który doprowadzi do efektu traktowanego jako solidna podstawa, punkt wyjścia do dalszej pracy nad spektaklem. Praca nad spektaklem będzie stanowiła wspólny mianownik poszczególnych etapów warsztatu, ponieważ uczestnicy będą brać udział w procesie powstawania dzieła choreograficznego na każdym jego etapie (praca z tematem, budowanie materiału ruchowego, inscenizacja, występ). Zajęcia będą prowadzone przez dwóch instruktorów jednocześnie Wioletę Fiuk i Patryka Gackiego.
Wioleta Fiuk i Patryk Gacki to zawodowi tancerze i choreografowie z Gdańska, którzy tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, musicalu oraz tańca
rozrywkowego. Szerokiej publiczności znani są jako zwycięzcy programów telewizyjnych You Can Dance i Got to Dance. Na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie można ich zobaczyć w takich spektaklach jak Notre Dame de Paris i Wiedźmin. Poza tym, tworzą autorskie spektakle teatru tańca oraz ruch sceniczny do spektakli dramatycznych w całej Polsce. (grupy wiekowe: 12-15, 16+)

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

ZAPISZ SIĘ