+ 48 789 359 506 biurogsa@gmail.com
Film zrealizowany przez FRUFILM.
Plastyka/Ceramika
Plastyka/Ceramika
Na naszych zajęciach zrobimy wszystko to, czego nie można zrobić w domu! Pomalujemy, wyciapiemy, pobazgrzemy, nadrapiemy, wylepimy!
Do domu wrócimy szczęśliwi, spełnieni, wyciszeni, może czasem umazani, ale to nasze ryzyko zawodowe. 🙂
Na zajęciach często wykraczamy poza białą kartkę A4, nic nas nie ogranicza.
Barwy, światło, powietrze, przestrzeń, woda, glina będzie do naszej dyspozycji. Będziemy wyładowywać emocje przez radosną, twórczą ekspresję. Poznamy różne techniki i wielu artystów oraz wiele dzieł, które inspirują świat. Rozwiniemy swoją wyobraźnię, naturalność i spontaniczność.
Dwukrotnie w ciągu roku zorganizujemy prawdziwy wernisaż dzieł sztuki, na który zaprosimy koleżanki, kolegów i całą rodzinę, by pochwalić się swoimi dokonaniami.
Zabawa z gliną to prawdziwa uczta dla wyobraźni.
Ten bardzo plastyczny materiał poprzez zgniatanie, doklejanie, wałkowanie już po kilku chwilach zamienia się pod palcami w prawdziwe dzieła sztuki. Możemy obserwować te zmiany, tworzyć nowe światy, poznawać jego niemal nieograniczone właściwości. Nasza szara bryłka ziemi może stać się nagle biżuterią, magicznym pudełeczkiem, smokiem, kubeczkiem czy prawdziwą rzeźbą! A kiedy gotową, wypaloną pracę poszkliwimy, po raz kolejny nas zaskoczy, przeobrażając się w dzieło sztuki godne Rodina czy Dunikowskiego.
Na zajęciach nauczymy się koncentracji i cierpliwości, a przy okazji zrelaksujemy się i wyciszymy – nasze ręce, poprzez kontakt z materią i swoisty masaż, wzmocnią się, nabiorą precyzji, wzrosną nasze zdolności manualne. Przedziwne kształty i faktury pobudzą naszą wyobraźnię i okaże się, że jesteśmy w stanie zrobić cuda jak sam Picasso.
Każdy semestr zakończymy wernisażem prac, a wykonane dzieła można będzie zabrać do domu.
Na zajęciach dzieci poznają piękną technikę toczenia na kole.
Po opanowaniu podstaw warsztatu uczestnicy kursu oprócz naczyń użytkowych: dzbanków, kubków, misek będą mogli tworzyć również inne dzieła sztuki.
Zajęcia plastyczne i zabawy ceramiczne rozwijają zdolności manualne, poczucie estetyki oraz kreatywność.
Wolność twórcza dodaje odwagi w podejmowaniu decyzji również w innych dziedzinach życia. Kształtuje indywidualność, wzbogaca osobowość, rozwija wyobraźnię, jak również poprawia koordynację wzrokowo- ruchową. Nasze dzieci nabierają pewności siebie – poprzez eksperymentowanie z technikami i materiałami poznają lepiej siebie oraz świat, który ich otacza.
Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, GSA

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

ZAPISZ SIĘ