+ 48 789 359 506 biurogsa@gmail.com

Film zrealizowany przez FRUFILM.

Rzeźba i cramika

Kurs kierowany jest zarówno do osób zaawansowanych jak i do tych, które nigdy nie rzeźbiły, a chciałyby spróbować swoich sił.
Na zajęciach uczymy kształtowania przedmiotów użytkowych, rzeźby ceramicznej, a przy okazji wspólnie przeżywamy miłą przygodę.
Nasza pracownia posiada pięć elektrycznych kół garncarskie oraz dwa piece do wypału w wysokich temperaturach.

* Opłata nie pokrywa kosztów zużywanych materiałów. Koszt materiałów zakupionych do pracowni (gips, drewno, silikony, koszty gruzu itd.) będzie dzielony pomiędzy uczestników.

Na początku stawiamy na rzemiosło, uczymy się poprawnie kształtować glinę, przenosić szkic w przestrzeń oraz przedmiot w większą skalę. Pokazujemy jak unikać błędów.
Na zajęciach uczymy się projektowania ceramiki i rzeźby. Poznajemy różne metody ceramiczne: lepienie ręczne z wałków, taśm, plastrów, wycisk z form, pracę z masą lejną. Poznajemy zasady i techniki budowania ceramiki do realizacji prac według autorskich projektów. Uczymy technologii suszenia i szkliwenia prac. W programie również wykłady z historii i technologii ceramiki.
Oferujemy również wyjazdy plenerowe, współorganizujemy zbiorowe i indywidualne wystawy uczestników.

Uczymy jak rozwijać zdobyte wcześniej umiejętności, jak pracować nad projektem oraz skąd czerpać inspiracje. Efekt artystyczny osiągamy dzięki praktyce i tematom, które poruszają wyobraźnię. Wykonujemy formy gipsowe do odlewów, poznajemy koło garncarskie, uczymy się metod zdobienia naszkliwnego – kalkomania, malarstwo naszkliwne. Oprócz wykładów z historii i technologii ceramiki poznajemy również teorię wypałów ceramicznych m.in. piece plenerowe, wypał raku, etc.
Oferujemy wyjazdy plenerowe oraz współorganizujemy zbiorowe i indywidualne wystawy uczestników.
Zajęcia prowadzą:
Marzena Gawrysiak oraz Czesław Podleśny

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach dwuosobowych, które pozwalają na zgłębienie tajników pracy. W ciągu roku adepci opanują trudną i piękną technikę toczenia na kole.
Po opanowaniu warsztatu możliwości twórcze są nieograniczone. Kursanci oprócz naczyń użytkowych, amfor tworzą również inne dzieła sztuki.
Na zajęciach pracujemy także z porcelaną.

Rzeźba i ceramika
Otocz się pięknem…

Zapraszam do Gdańskiej Szkoły Artystycznej, gdzie wspólnie z Czesławem Podleśnym prowadzę zajęcia z rzeźby i ceramiki.
W naszej pracowni oprócz pełnego wyposażenia odnajdziecie również profesjonalne wsparcie, a przede wszystkich miłą atmosferę.

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, GSA

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

ZAPISZ SIĘ