+ 48 (58) 712 86 41 biurogsa@gmail.com

Warsztaty szkolne w GSA

Serdecznie zapraszamy klasy i grupy zorganizowane na wyjątkową przygodę ze sztuką.

Warsztaty szkolne w GSA

Serdecznie zapraszamy klasy i grupy zorganizowane na wyjątkową przygodę ze sztuką.
Specjalnie dla Was otwieramy nasze pracownie. Nowe programy i sprawdzeni instruktorzy pomogą Wam poszerzyć program nauczania przedmiotów artystycznych, wzbogaca lekcję języka polskiego i literatury, otworzą nowe możliwości artystycznego rozwoju w sztuce filmowej, czy fotografii. Jest to również doskonała okazja do integracji grupy!
Kontakt:
Jakub Marcfeld, tel. 603613583 (pn – pt / po godz. 13:00)

e-mail: biurogsa@gmail.com
Nasze warsztaty:
Nasze warsztaty:

TEATR

Zapraszamy dzieci na przygodę ze sztuką teatru. Chcemy się wspólnie bawić w tworzenie, fantazjowanie i kreację, nabrać łatwości i odwagi do wystąpień publicznych oraz nauczyć się otwartości, samodzielności i kreacji. Dużą uwagę na zajęciach zwracamy też na kulturę słowa i dykcję. W naszej profesjonalnej, dobrze wyposażonej sali teatralnej możecie skorzystać z warsztatu sztuki aktorskiej.

TELEDYSK

To doskonała pamiątka na lata! Wraz z instruktorami filmu i tańca nagracie dzieło filmowe do ulubionej piosenki. Dysponujemy wieloma scenariuszami, kostiumami i studio ze scenografią. 

CERAMIKA

Zabawa z gliną to prawdziwa uczta dla wyobraźni! Ten bardzo plastyczny materiał poprzez zgniatanie, doklejanie, wałkowanie już po kilku chwilach zamienia się pod palcami w prawdziwe dzieła sztuki. Możemy obserwować te zmiany, tworzyć nowe światy, poznawać jej-ceramiki  niemal nieograniczone właściwości. Nasza “szara bryłka ziemi” może stać się  biżuterią, magicznym pudełeczkiem, smokiem, kubeczkiem czy prawdziwą rzeźbą! A kiedy gotową, wypaloną pracę poszkliwimy, po raz kolejny nas zaskoczy, przeobrażając się w dzieło sztuki godne Rodina czy Dunikowskiego.

SZCZUDŁA

To zajęcia – przygoda, pozwalająca odkrywać świat z innej perspektywy, wpływają na umiejętność koordynacji ciała, rozwijają siłę mięśni, uczą respektu; na początku uczestnicy trenują balans i równowagę na szczudłach treningowych, po opanowaniu podstaw mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na profesjonalnych szczudłach teatralnych. Pierwsze kroki robimy na niskich szczudłach z wszystkimi zabezpieczeniami, dzięki czemu zabawa ta jest bezpieczna nawet dla młodszych klas szkoły podstawowej.  

TANIEC

Dla dzieci, to połączenie techniki i zabawy. To świetny start i baza do rozwoju tanecznego w przyszłości. Na zajęciach dzieci zapoznają się z podstawami tańca jazzowego oraz elementami, współczesnego oraz form nowoczesnych. Program zajęć obejmuje prace nad poczuciem rytmu, równowagą, świadomością ciała, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia ogólnorozwojowe, improwizacje i naukę choreografii.

AKROBATYKA

Wspiera rozwój siły i sprawności, pomaga zaakceptować swoje słabości i odkryć mocne punkty; poprzez konieczność pracy z partnerem i w grupie uczy komunikacji, wzmacnia zachowania prospołeczne. Warsztat skupia się na rozwijaniu umiejętności pracy w zespole poprzez budowanie grupowych figur akrobatycznych.

FOTOGRAFIA

Malowanie światłem – ta technika to prawdziwe czary! Dzieci poznają kreatywną technikę fotograficzną, która bazuje na długich czasach naświetlania i punktowym źródle światła. Na zajęciach nauczyciel pokaże jak malować światłem, aby osiągnąć ciekawe efekty.

GRAFIKA I EKSPERYMENT

Na zajęciach możecie poznać jedną z technik grafiki warsztatowej, którą często można samodzielnie powtórzyć w szkole. Linoryt, litografia, sitodruk, to tylko niektóre z przygód, które na Was czekają! Będziemy rozwijać waszą wyobraźnię, poszukiwać różnych dróg w rysunku, tak, aby stał się on oryginalnym dziełem sztuki. Zajęcia pozwolą na większą swobodę twórczą tym, którym klasyczne zajęcia z rysunku i malarstwa nie wystarczają we własnej wypowiedzi artystycznej.

ANIMACJA POKLATKOWA

To zajęcia, podczas których dzieci tworzą filmy, metodą autorskiej animacji klatek – zdjęć małego planu filmowego. Dziecko po zrobieniu każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty, zmienia ich położenie względem nieruchomego tła. To świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku doskonale ucząca pracy w grupie. Tu każdy może być twórcą historii i reżyserem!

Masz pytanie?

napisz lub zadzwoń

Masz pytanie?

napisz lub zadzwoń

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Zapisz się do GSA