+ 48 789 359 506 biurogsa@gmail.com

Spełniamy marzenia małych i dużych!

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

Zapoznaj się z naszymi kursami.

Od samego początku prowadzimy zajęcia artystyczne dla dzieci, jak również dla dorosłych. Obecna wizja uczenia sztuki to ponad dwadzieścia lat doświadczenia i praktyki.

Kursy dla dorosłych i młodzieży

Ci, którzy szkoły pokończyli, myślą często, że skazani są na nieprzerwany rytm praca – dom. Przychodząc do nas dowiadują się, że twórczość, to nie tylko zajęcia zarezerwowane dla wybrańców. Często to indywidualna droga dla każdego z nas dająca wiele radości i spełnienia.

Zajęcia dla dzieci

Dzieci uczestniczące w naszych zajęciach są odważne, posługują się świetnie językiem polskim, mają coraz większą fantazję twórczą. Potrafią wyrażać siebie poprzez taniec, teatr, śpiew i sztuki plastyczne.

Film zrealizowane przez FRUFILM.

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

\

Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.

\

Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.

\

Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.

\

Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.

\

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.

\

Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.

\

W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.

\

Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.

Jednym słowem Gdańska Szkoła Artystyczna, to miejsce twórcze, gdzie poznasz wiele otwartych i twórczych osób.
Znajdź czas dla siebie.
Zapraszam.

Janusz Gawrysiak

dyrektor, GSA

Nasza Kadra

Janusz Gawrysiak

aktor, reżyser, prezes GSA
Założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Nauczyciel, wykładowca akademicki, arto- terapeuta, organizator i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Studiował w Warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale wiedzy o teatrze. Od 20 lat reżyseruje w Teatrze ZNAK, obecnie prowadzi studencką grupę teatralną TACKA na Uniwersytecie Gdańskim.

 • teatr

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, współzałożycielka GSA
Odkąd pamiętam, lekarstwem na nudę był ołówek i kartka papieru. Zdałam do Liceum Plastycznego w Lublinie, potem studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współprowadzę Gdańską Szkołę Artystyczną i galerię Delikatesy Sztuki. Mam nadzieję, że podczas zajęć, które prowadzę uda mi się zaszczepić ideę piękna w wielu sercach.

 • ceramika/rzeźba
 • plastyka
 • rysunek/malarstwo

Dorota Bubis-Chodorowska

artysta plastyk, ceramik, scenograf
Specjalistka od rękodzieła zajęć plastycznych i krawiectwa. Doświadczony pedagog i terapeuta zajęciowy. Od dwóch lat związana z Gdańską Szkołą Artystyczną. Prowadzi zajęcia plastyczne i ceramiczne. Realizuje także projekty scenograficzne i kostiumowe do sztuk teatralnych. Pani Dorota zaraża swoją pasją i kreatywnością w wyrażaniu siebie poprzez dzieła plastyczne.  

 • ceramika
 • plastyka

Dorota Jułkowska

tancerka, choreograf
Dyplomowany instruktor tańca z 12-letnim doświadczeniem. Specjalizacja – taniec jazzowy. Z Gdańską Szkołą Artystyczną związana od 8 lat. Założycielka Grup Konkursowych Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Posiada wiele osiągnięć instruktorskich i choreograficznych – jej podopieczni należą do polskiej czołówki – posiadają tytuły Mistrzów Polski i wielokrotnych Mistrzów Europy. Na jej drodze tanecznej dużą role odegrał Londyn – gdzie mieszkała i szkoliła się przez 2 lata, oraz Paryż gdzie skończyła roczne szkolenie instruktorskie. Jej drugą specjalizacją jest Zouk Brazylisjki – w chwili obecnej jest jedynym polskim certyfikowanym instruktorem w tej technice. Zajmuje się również teatrem tańca – tworzyła choreografie, m.in. autorski sprektakl „Fracaso”.

 • taniec
 • teatr

Mateusz Jaremko

gitarzysta, kompozytor, nauczyciel
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale jazz i muzyka estradowa. Uczestnik mistrzowskich warsztatów gitarowych, które prowadził Pat Metheny. Naucza gry na gitarze klasycznej, elektrycznej, akustycznej oraz ukulele nieprzerwanie od 2010 roku. Współtworzy wiele muzycznych projektów głównie na terenie Trójmiasta. Jego główna fascynacja to jazz, jednak uważa, że dobra muzyka to dobra muzyka, dzięki czemu jest otwarty na każdy styl w muzyce. Na zajęciach z Mateuszem nauczysz się grać to czego kochasz słuchać.

 • gitara
 • ukulele
Aleksandra Foltman

Aleksandra Foltman

artystka baletu, nauczyciel tańca klasycznego, choreograf
Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Janiny Jarzynówny Sobczak w Gdańsku oraz Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina, na wydziale Pedagogika Baletu w Warszawie. Artystka Baletu w Polskim Balecie Narodowym, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, z którym była związana przez 13 lat. Z zespołem występowała w teatrach w Polsce, Europie, Azji. Brała udział w spektaklach w repertuarze klasycznych, charakterystycznym, współczesnym, we wstawkach operowych. Występowała w spektaklach światowej sławy choreografów jak: Muchamiedov, Niżyński, Balanchine, Makarowa, Bart, Ashton, Bejart, Grigorovicz, Pastor i wielu innych. U Kyliana zatańczyła solową rolę w balecie „No more play „. Od 6 lat uczy tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Jako tancerka związana z Sopockim Teatrem Tańca i z kolektywem Mololo.

 • taniec klasyczny
kadra GSA

Aleksandra Solska

muzyk, wokalistka
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Pianistka, dyrygentka, wokalistka. Wrażliwa dusza, która najbardziej ceni naturalność. Występowała na wielu scenach współtworząc wydarzenia ze wspaniałymi trójmiejskimi muzykami zarówno w Polsce jak i za granicą. Jako solistka w projekcie poetyckim dr Ewy Piaseckiej – Sikora zagościła między innymi w Paryżu, Brukseli i Berlinie. Została dwukrotnie zaproszona aby uświetnić uroczystości organizowane przez Pałac Prezydencki w Warszawie. Jeszcze w tym roku planuje wydanie autorskiego singla.

 • śpiew
 • rytmika

Sergiusz Regent

akrobata
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 9 lat trenuje tricking oraz inne formy akrobatyki, wielokrotny mistrz Polski w XMA oraz zwycięzca rocznikowych zawodów gimnastycznych AWFiS.  Współpracował jako artysta m.in. z: Niemieckim cyrkiem „FlicFlac”, Akrobatycznym Teatrem Tańca „Mira-Art.”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Znak, wokalistką Katy Perry.

 • akrobatyka

Weronika Kosmus

tancerka
Od ponad 15 lat związana z tańcem. W Gdańskiej Szkole Artystycznej zaczęła swoją przygodę 9 lat temu, trenując pod okiem Doroty Jułkowskiej w grupach konkursowych. Ukończyła kurs instruktorski dla tancerzy oraz studiuje psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Nieustannie bierze udział w warsztatach i jeździ na liczne zawody w Polsce oraz za granicą. Koncentruje się głównie na tańcu jazzowym, współczesnym oraz klasycznym.

 • taniec
 • grupy konkursowe

Justyna Krzemieniewska

technik ceramik form użytkowych
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz Szkoły Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie. Zajęcia artystyczne i rękodzielnicze prowadzi od blisko 20 lat, czarując swoich kursantów i zarażając miłością do gliny. Swoją wiedzę zdobywała na praktykach w pracowniach zarówno w Polsce jak i zagranicą. Autorka rzeźb w przestrzeni publicznej, m. in. Postaci “Pofajdoka” w Szczytnie.

 • ceramika
 • koło garncarskie

Julia Łangowska

tancerka
Absolwentka Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na UG, dawniej związana Teatrem Tańca Allegro, obecnie tancerka Grup Konkursowych Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Wraz z grupą, a także solo, wielokrotnie nagradzana na Turniejach Krajowych i Międzynarodowych. Specjalizuje się w technice tańca współczesnego i jazzu. W Gdańskiej Szkole Artystycznej prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci – Taneczny Mix dla najmłodszych, modern jazz oraz broadway jazz dla starszych, a także tworzy choreografie dla grupy musicalowej.

 • taniec
 • musical

Wiola Fiuk

tancerka, choreograf
Absolwentka Uniwersytetu Broadway Dance Centrew Nowym Jorku, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Wszechstronnie wykształcona artystka operująca wieloma stylami tańca. Zwyciężczyni dwóch programów telewizyjnych You Can Dance TVN i Got to Dance Polsat. Związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie. Na co dzień współtworzy autorski teatr tańca Dzikistyl Company oraz współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi Trójmiasta i nie tylko: Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura, Klub Żak itd.

 • taniec

Agnieszka Ledóchowska

malarka
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom z  Malarstwa w  Pracowni prof. H. Laseckiego. Laureatka wielu konkursów. Swoje doświadczenie zdobywała podczas stypendium w Nowym Jorku oraz biorąc udział w  XXII-tym Międzynarodowym Biennale Grafiki i  Rysunku Taipei, Taiwan (Republika Chińska), czy wystawach w kraju i zagranicą m.in. „Some Like it Hot” w Londynie. W 2017 roku zdobyła stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego – realizacja projektu malarskiego Impossible Objects. Od lutego 2017 roku nauczyciel rysunku i malarstwa w Gdańskiej Szkole Artystycznej.

 • rysunek/malarstwo

Joanna Nadrowska

tancerka
W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie – taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – kierunek Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca, m.in.: „Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”, „Sys 212”, „Punk Kontra Punkt”. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą

 • taniec

Ewelina Wróblewska

tancerka
Przez 11 lat była związana z tańcem towarzyskim. Od 5 lat temu jej pasją stał się taniec jazzowy. Tancerka grupy konkursowej Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach z tańca towarzyskiego, jazzu, tańca współczesnego, klasycznego, zouka i salsy oraz w kilkuset ogólnopolskich turniejach, Mistrzostwach Polski i Europy. Związana z formacją SoZouk.

 • taniec
kadra GSA

Anna Bobrowska

fotograf
Absolwentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, którą ukończyła z wyróżnieniem. Stałą współpracę z agencją Fotograficzną KOSYCARZ FOTO PRESS / KFP – jako fotoreporter pod opieką mentorską Macieja Kosycarza – rozpoczęła w maju 2018 r. W ramach tej współpracy obsługuje wiele ważnych wydarzeń na Pomorzu, m.in. Festiwale Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej zdjęcia publikowane są w prasie (m.in. „Polityka”, „Vouge”). Należy również do artystycznej grupy fotograficznej F/16. Nagradzana w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 • fotografia

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

ZAPISZ SIĘ