+ 48 (58) 712 86 41 biurogsa@gmail.com

Spełniamy marzenia małych i dużych!

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

Zapoznaj się z naszymi kursami.

Od samego początku prowadzimy zajęcia artystyczne dla dzieci, jak również dla dorosłych. Obecna wizja uczenia sztuki to ponad dwadzieścia lat doświadczenia i praktyki.

Kursy dla dorosłych i młodzieży

Ci, którzy szkoły pokończyli, myślą często, że skazani są na nieprzerwany rytm praca – dom. Przychodząc do nas dowiadują się, że twórczość, to nie tylko zajęcia zarezerwowane dla wybrańców. Często to indywidualna droga dla każdego z nas dająca wiele radości i spełnienia.

Zajęcia dla dzieci

Dzieci uczestniczące w naszych zajęciach są odważne, posługują się świetnie językiem polskim, mają coraz większą fantazję twórczą. Potrafią wyrażać siebie poprzez taniec, teatr, śpiew i sztuki plastyczne.

Film zrealizowane przez FRUFILM.

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

\

Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.

\

Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.

\

Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.

\

Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.

\

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.

\

Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.

\

W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.

\

Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.

Jednym słowem Gdańska Szkoła Artystyczna, to miejsce twórcze, gdzie poznasz wiele otwartych i twórczych osób.
Znajdź czas dla siebie.
Zapraszam.

Janusz Gawrysiak

dyrektor, GSA

Nasza Kadra

Janusz Gawrysiak

aktor, reżyser, prezes GSA
Założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Nauczyciel, wykładowca akademicki, arto- terapeuta, organizator i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Studiował w Warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale wiedzy o teatrze. Od 20 lat reżyseruje w Teatrze ZNAK, obecnie prowadzi studencką grupę teatralną TACKA na Uniwersytecie Gdańskim.

 • teatr

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, współzałożycielka GSA
Odkąd pamiętam, lekarstwem na nudę był ołówek i kartka papieru. Zdałam do Liceum Plastycznego w Lublinie, potem studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współprowadzę Gdańską Szkołę Artystyczną i galerię Delikatesy Sztuki. Mam nadzieję, że podczas zajęć, które prowadzę uda mi się zaszczepić ideę piękna w wielu sercach.

 • ceramika/rzeźba
 • plastyka
 • rysunek/malarstwo

Agnieszka Pniewska

pedagog, dyrektor GSA
Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Nauczycielka, pedagog, instruktorka zajęć teatralnych, szczudlarskich, tańca z ogniem. Jako aktorka i tancerka współpracowała z Teatrem Ognia VENA oraz z grupą artystyczną Czarne Perły, pracowała w alternatywnym ośrodku kulturalno-wychowawczym Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Od 10 lat związana z Teatrem Znak.

 • teatr

Dorota Jułkowska

tancerka, choreograf
Dyplomowany instruktor tańca z 12-letnim doświadczeniem. Specjalizacja – taniec jazzowy. Z Gdańską Szkołą Artystyczną związana od 8 lat. Założycielka Grup Konkursowych Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Posiada wiele osiągnięć instruktorskich i choreograficznych – jej podopieczni należą do polskiej czołówki – posiadają tytuły Mistrzów Polski i wielokrotnych Mistrzów Europy. Na jej drodze tanecznej dużą role odegrał Londyn – gdzie mieszkała i szkoliła się przez 2 lata, oraz Paryż gdzie skończyła roczne szkolenie instruktorskie. Jej drugą specjalizacją jest Zouk Brazylisjki – w chwili obecnej jest jedynym polskim certyfikowanym instruktorem w tej technice. Zajmuje się również teatrem tańca – tworzyła choreografie, m.in. autorski sprektakl „Fracaso”.

 • taniec
 • teatr

Klaudia Kopiec

tancerka, sędzia Polskiego Związku Tańca Freestyle
W 2012 roku na chwilę „zaczepiła” ją salsa i tak już zostało. Aktualnie szkoli się i trenuje takie techniki jak salsa, bachata i pokrewne im style u najlepszych nauczycieli w Polsce i za granicą. Szkoliła się u topowych nauczycieli m.in.: w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie, Istambule, Paryżu, Berlinie czy Hamburgu.

 • taniec

Czesław Podleśny

rzeźbiarz
Mistrz w dziedzinie rzeźby i ceramiki. Absolwent ASP w Gdańsku i w Warszawie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Kulona. Jest współzałożycielem grupy artystycznej „…Kim jesteś”. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

 • rzeźba/ceramika

Michał Zasłona

aktor, reżyser
Z zawodu instruktor teatralny (Dyplom w 2013 roku w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie), kustosz muzealny, kierowca autobusu. Brał udział w wielu zajęciach i warsztatach prowadzonych przez najznamienitszych profesorów szkół teatralnych, a jego spektakle były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na przeglądach i festiwalach. Twórca kilku grup teatralnych, m.in. Teatr Po Godzinach; Teatr Amatorski.

 • teatr

Florian Staniewski

aktor, reżyser
Aktor i reżyser teatralny. 
Mistrz w swojej dziedzinie. Absolwent PWSTiF w Łodzi. Występował w Teatrze Polskim w Szczecinie oraz gościnnie w Teatrze Miejskim w Gdyni, od wielu lat związany z Teatrem Wybrzeże. W zeszłym roku obchodził jubileusz 50 lat pracy na scenie. W 2009 roku otrzymał nagrodę specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego.

 • teatr

Agnieszka Gewartowska

artystka, magister sztuki
Artystka sztuk wizualnych zajmująca się m.in.: malarstwem, rysunkiem, grafiką, instalacją, kolażem, ilustracją. Uczestniczka ponad 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą, laureatka wielu nagród. Studia doktorskie w latach 2012-2016 na Wydziale Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. W latach 2012 – 2015 pracowała na stanowisku asystentki w V Pracowni Malarstwa prof. Mieczysława Olszewskiego, a w latach 2012-2017 prowadziła samodzielną Pracownie Plakatu na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP.

 • rysunek/malarstwo

Weronika Małek

muzyk
Studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku im. Feliksa Nowowiejskiego, muzyk – specjalność instrumentalista w zakresie gry na fortepianie.

 • pianino
 • umuzykalnienie
 • rytmika

Katarzyna Grządziela

rzeźbiarka
Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Rzeźby. Studiowała również w Krakowie oraz za granicą. Od dzieciństwa związana z środowiskiem teatralnym. Uczestniczka spektakli, happeningów i parad ulicznych na wielu festiwalach polskich i zagranicznych. Najbardziej zachwyca się połączeniem teatru i rzeźby; tworzy scenografie, maski, kostiumy.

 • rysunek

Paulina Wojtkowska

tancerka, akrobatka
Zawodowa tancerka, solistka Opery Bałtyckiej. Otrzymała dyplom przyznany przez Związek Artystów Scen Polskich. Tańczyła na deskach największych teatrów w Polsce, a także Londynie, Istambule, Bielefeld, Kassel, Tel Avivie oraz Bangkoku. Współpracowała z wieloma wybitnymi choreografami m. in. Jiří Kyliánem. Laureatka konkursów akrobatycznych oraz tanecznych.

 • akrobatyka

Anna Ałaj

pedagog
Absolwentka rosjoznawstwa oraz kulturoznawstwa na specjalności audiowizualnej. Ukończyła również Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu. Występowała w Teatrze Znak oraz Teatrem Lwia Paszcza, aktualnie współpracuje z Teatrem Czarny Kwadrat i Teatrem Cordis, w którym nie tylko występuje, ale też reżyseruje. W GSA jest od 4 lat i prowadzi grupy teatralne dzieci i młodzieży.

 • teatr

Lucjan Konczakowski

scenograf
Maluje i rzeźbi od urodzenia, zajmuje się także grafiką i jest doświadczonym scenografem. Od 5 lat pracuje w GSA. Zaczynał jako scenograf w Teatrze Znak, a obecnie jest szefem ekipy technicznej sceny teatralnej Teatru Znak.

 • teatr

dr Ada Majdzińska

rzeźbiarka
Absolwentka wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku. W twórczości interesuje ją forma przestrzenna w klasycznym rozumieniu. Pracuje głównie w drewnie, ale stosuje również metal, kamień, beton czy ceramikę. Wybrany materiał zawsze podporządkowuje treści prac. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zainteresowania muzyczne rozwija współpracując z trójmiejskimi zespołami.

 • rysunek

Justyna Tucka

muzyk
Absolwentka Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki na kierunku Jazz i muzyka estradowa oraz wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Występowała jako solistka z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Big-bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła w  trzeciej edycji “Bitwy na głosy”. Występowała w Wołyńskim Akademickim Teatrze Dramatycznym w Łucku.

 • śpiew
 • umuzykalnienie
 • rytmika

Tomasz Pijanowski

fotograf
Absolwent pierwszej prywatnej szkoły fotografii. Pasjonat fotografii, podpisujący się obiema rękoma pod stwierdzeniem, „jedna fotografia wystarcza za 1000 słów”. Wieloletni współpracownik firmy Olympus jako prelegent i szkoleniowiec. Od ponad 16 lat zajmuję się fotografią zawodowo oraz biorę czynny udział w edukowaniu fotograficznym – jako wykładowca w szkołach fotografii.

 • fotografia

Jacek Panek

aktor
Absolwent Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim oraz Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (BAIT). Obecnie student Akademii Teatru Alternatywnego przy instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Obecnie związany z Teatrem Znak, teatrem Gdynia Główna oraz Teatrem Czarny Kwadrat. Uczestniczył w warsztatach i projektach teatralnych realizowanych przez twórców z Polski i zagranicy.

 • teatr

Natalia Murawska

tancerka
Początkowo związana z tańcem towarzyskim, później została członkiem Ełckiego Teatru Tańca, gdzie poznawała różne odmiany technik tańca jazzowego i współczesnego. Obecnie studentka Mazowieckiej Akademii Teatru i Tańca; od wielu lat związana z Teatrem Znak. Bierze udział w różnych projektach w Polsce jak i za granicą. Tworzy autorskie spektakle: „Larwy”, „My_szy”, „Portrety beznadziejne”, Her(t)z.

 • taniec
 • teatr

Sergiusz Regent

akrobata
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 9 lat trenuje tricking oraz inne formy akrobatyki, wielokrotny mistrz Polski w XMA oraz zwycięzca rocznikowych zawodów gimnastycznych AWFiS.  Współpracował jako artysta m.in. z: Niemieckim cyrkiem „FlicFlac”, Akrobatycznym Teatrem Tańca „Mira-Art.”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Znak, wokalistką Katy Perry.

 • akrobatyka

Łukasz Gajowniczek

muzyk
W 2005 r. ukończył Edukację w Zakresie Sztuk Plastycznych Wydziału Pedagogiki i Wychowania Artystycznego na Olsztyńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po zakończeniu pracy nauczyciela ruszył w świat by dowiedzieć się wszystkiego o muzyce. Obecnie basista trójmiejskiej rockowej formacji Milczenie Owiec, Guitar-TEC, handlowiec w RNR.PL

 • gitara

Monika Szczukiewicz

rzeźbiarka, terapeutka zajęciowa
Absolwentka Liceum Plastycznego w Orłowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Szkoły Medycznej w Starogardzie Gdańskim. W swoim życiu wykonywała wiele różnych zawodów. Z tej różnorodności doświadczeń życiowych czerpie inspirację twórczą. Najbardziej kocha pracę z drugim człowiekiem. Od 17 lat zaraża innych swoją pasją do sztuki.

 • rysunek dla dzieci

Joanna Przyborowska

piosenkarka
Studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Musical i Choreografia; specjalność Wokalistyka Estradowa. Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną im. Johanna Straussa z Bydgoszczy pod kierunkiem Marka Czekały, Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją  Andrzeja Zaryckiego, Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi; Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej; Operze Novej w Bydgoszczy; Teatru Śląskiego w Katowicach.  Laureatka ogólnopolskich konkursów wokalnych.

 • śpiew

Jakub Marcfeld

menadżer Republiki Marzeń GSA, koordynator CEA, pedagog
Absolwent Uniwersytety Gdańskiego oraz Szkoły Młodzieżowych Liderów i Animatorów. Koordynator i lider autorskiej grupy wolontariackiej realizującej projekty społeczne. Instruktor animacji poklatkowej, zajęć szczudlarskich oraz tańca z ogniem. Wieloletni wychowawca i kierownik kolonijny. Koordynator Centrum Edukacji Artystycznej GSA.

 

 • administracja GSA

Karolina Jakubowska

biuro i recepcja GSA
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego od 10 lat związana jest z działalnością teatralną, obecnie współpracuje z Teatrem Znak.

 • teatr

Paulina Dąbrowska

muzyk
W roku 2017 ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, klasa śpiewu solowego ad. dr K.Bobrzeckiego. Aktualnie studentka studiów magisterskich. Zadebiutowała partią Belindy w „Dydonie i Eneaszu” H. Purcell’a w reżyserii prof. D.Paradowskiego. Występowała m.in. z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Gdańską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Gedanesis, Polskim Chórem Kameralnym.

 • śpiew
 • musical

Ewelina Wróblewska

tancerka
Przez 11 lat była związana z tańcem towarzyskim. Od 5 lat temu jej pasją stał się taniec jazzowy. Tancerka grupy konkursowej Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach z tańca towarzyskiego, jazzu, tańca współczesnego, klasycznego, zouka i salsy oraz w kilkuset ogólnopolskich turniejach, Mistrzostwach Polski i Europy. Związana z formacją SoZouk.

 • taniec

Paweł Wojsznis

akrobata
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W przeszłości, trenował piłkę nożną i sztuki walki, ale jego największą pasją stała się gimnastyka oraz jej wszelkie odmiany. Współpracował z akrobatycznym teatrem tańca Mira Art podczas takich realizacji jak „Modhesh World”. Od kilku lat aktywny zawodowo jako trener akrobatyki dla dzieci i dorosłych.

 • akrobatyka

Sebastian Gontarz

aktor, reżyser, instruktor teatralny
Czynny na scenie od ponad 7 lat. Wielokrotnie nagradzany za aktorstwo i recytację ‚Mistrz żywego słowa’. Juror wielu przeglądów teatralnych i konkursów recytatorskich. Szczudlarz związany z teatrem ulicznym. Szkolił się m.in.: w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice i w Laboratorium Meisnera. Skończył kurs instruktorów teatralnych Ogniska Teatru Ochota w Warszawie. Obecnie prowadzi Teatr Amatorski w Węgrowie. Realizacje aktorskie: „Damy i Huzary” Fredry (Rotmistrz Sławomir), „Bóg mordu” Jasmina Reza (Michael), Monodram „XY” na podstawie ‚Emigrantów ‚ S. Mrożka oraz wiele innych. Reżyserował m.in.: „Męczeństwo Piotra O’heya” Sławomira Mrożka, „Pandemonium” autorski spektakl o piekle, „Śluby Panieńskie” Aleksandra Fredry.

 • teatr

Joanna Nadrowska

tancerka
W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie – taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – kierunek Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca, m.in.: „Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”, „Sys 212”, „Punk Kontra Punkt”. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą

 • taniec

Agnieszka Ledóchowska

malarka
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom z  Malarstwa w  Pracowni prof. H. Laseckiego. Laureatka wielu konkursów. Swoje doświadczenie zdobywała podczas stypendium w Nowym Jorku oraz biorąc udział w  XXII-tym Międzynarodowym Biennale Grafiki i  Rysunku Taipei, Taiwan (Republika Chińska), czy wystawach w kraju i zagranicą m.in. „Some Like it Hot” w Londynie. W 2017 roku zdobyła stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego – realizacja projektu malarskiego Impossible Objects. Od lutego 2017 roku nauczyciel rysunku i malarstwa w Gdańskiej Szkole Artystycznej.

 • rysunek/malarstwo

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

Zapisz się