+ 48 (58) 712 86 41 biurogsa@gmail.com

Spełniamy marzenia małych i dużych!

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

Zapoznaj się z naszymi kursami.

Od samego początku prowadzimy zajęcia artystyczne dla dzieci, jak również dla dorosłych. Obecna wizja uczenia sztuki to ponad dwadzieścia lat doświadczenia i praktyki.

Kursy dla dorosłych i młodzieży

Ci, którzy szkoły pokończyli, myślą często, że skazani są na nieprzerwany rytm praca – dom. Przychodząc do nas dowiadują się, że twórczość, to nie tylko zajęcia zarezerwowane dla wybrańców. Często to indywidualna droga dla każdego z nas dająca wiele radości i spełnienia.

Zajęcia dla dzieci

Dzieci uczestniczące w naszych zajęciach są odważne, posługują się świetnie językiem polskim, mają coraz większą fantazję twórczą. Potrafią wyrażać siebie poprzez taniec, teatr, śpiew i sztuki plastyczne.

Film zrealizowane przez FRUFILM.

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

\

Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.

\

Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.

\

Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.

\

Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.

\

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.

\

Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.

\

W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.

\

Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.

Jednym słowem Gdańska Szkoła Artystyczna, to miejsce twórcze, gdzie poznasz wiele otwartych i twórczych osób.
Znajdź czas dla siebie.
Zapraszam.

Janusz Gawrysiak

dyrektor, GSA

Nasza Kadra

Janusz Gawrysiak

aktor, reżyser, prezes GSA
Założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Nauczyciel, wykładowca akademicki, arto- terapeuta, organizator i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Studiował w Warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale wiedzy o teatrze. Od 20 lat reżyseruje w Teatrze ZNAK, obecnie prowadzi studencką grupę teatralną TACKA na Uniwersytecie Gdańskim.

 • teatr

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, współzałożycielka GSA
Odkąd pamiętam, lekarstwem na nudę był ołówek i kartka papieru. Zdałam do Liceum Plastycznego w Lublinie, potem studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współprowadzę Gdańską Szkołę Artystyczną i galerię Delikatesy Sztuki. Mam nadzieję, że podczas zajęć, które prowadzę uda mi się zaszczepić ideę piękna w wielu sercach.

 • ceramika/rzeźba
 • plastyka
 • rysunek/malarstwo

Agnieszka Pniewska

pedagog, dyrektor GSA
Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Nauczycielka, pedagog, instruktorka zajęć teatralnych, szczudlarskich, tańca z ogniem. Jako aktorka i tancerka współpracowała z Teatrem Ognia VENA oraz z grupą artystyczną Czarne Perły, pracowała w alternatywnym ośrodku kulturalno-wychowawczym Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Od 10 lat związana z Teatrem Znak.

 • teatr

Dorota Jułkowska

tancerka, choreograf
Dyplomowany instruktor tańca z 12-letnim doświadczeniem. Specjalizacja – taniec jazzowy. Z Gdańską Szkołą Artystyczną związana od 8 lat. Założycielka Grup Konkursowych Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Posiada wiele osiągnięć instruktorskich i choreograficznych – jej podopieczni należą do polskiej czołówki – posiadają tytuły Mistrzów Polski i wielokrotnych Mistrzów Europy. Na jej drodze tanecznej dużą role odegrał Londyn – gdzie mieszkała i szkoliła się przez 2 lata, oraz Paryż gdzie skończyła roczne szkolenie instruktorskie. Jej drugą specjalizacją jest Zouk Brazylisjki – w chwili obecnej jest jedynym polskim certyfikowanym instruktorem w tej technice. Zajmuje się również teatrem tańca – tworzyła choreografie, m.in. autorski sprektakl „Fracaso”.

 • taniec
 • teatr

Agnieszka Gewartowska

artystka, magister sztuki
Artystka sztuk wizualnych zajmująca się m.in.: malarstwem, rysunkiem, grafiką, instalacją, kolażem, ilustracją. Uczestniczka ponad 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą, laureatka wielu nagród. Studia doktorskie w latach 2012-2016 na Wydziale Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. W latach 2012 – 2015 pracowała na stanowisku asystentki w V Pracowni Malarstwa prof. Mieczysława Olszewskiego, a w latach 2012-2017 prowadziła samodzielną Pracownie Plakatu na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP.

 • rysunek/malarstwo

dr Czesław Podleśny

rzeźbiarz
Mistrz w dziedzinie rzeźby i ceramiki. Absolwent ASP w Gdańsku i w Warszawie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Kulona. Jest współzałożycielem grupy artystycznej „…Kim jesteś”. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

 • rzeźba/ceramika

Iwona Wasniewska

artysta plastyk
Ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz w pracowni R. Winiarskiego w warszawskiej ASP kurs arteterapii. Nauczyciel rysunku i malarstwa przez ostatnie 25 lat w szkołach trójmiejskich, placówkach artystycznych w kraju i w Wlk. Brytanii. Prowadziła pracownię plastyczną przy galerii sztuki TAAG w Teigmouth, hrabstwo Devon. Przez ostatnie dwa lata nauczyciel rysunku „Prosta Kreska” – Kursy Rysunku i Warsztaty Sztuki w Gdańsku.

 • rysunek/malarstwo

Paulina Wojtkowska

tancerka, akrobatka
Zawodowa tancerka, solistka Opery Bałtyckiej. Otrzymała dyplom przyznany przez Związek Artystów Scen Polskich. Tańczyła na deskach największych teatrów w Polsce, a także Londynie, Istambule, Bielefeld, Kassel, Tel Avivie oraz Bangkoku. Współpracowała z wieloma wybitnymi choreografami m. in. Jiří Kyliánem. Laureatka konkursów akrobatycznych oraz tanecznych.

 • akrobatyka

Anna Ałaj

pedagog
Absolwentka rosjoznawstwa oraz kulturoznawstwa na specjalności audiowizualnej. Ukończyła również Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu. Występowała w Teatrze Znak oraz Teatrem Lwia Paszcza, aktualnie współpracuje z Teatrem Czarny Kwadrat i Teatrem Cordis, w którym nie tylko występuje, ale też reżyseruje. W GSA jest od 4 lat i prowadzi grupy teatralne dzieci i młodzieży.

 • teatr

Weronika Kropidłowska

muzyk
Studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, wydział Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku im. Feliksa Nowowiejskiego, muzyk – specjalność instrumentalista w zakresie gry na fortepianie.

 • pianino
 • umuzykalnienie
 • rytmika

Katarzyna Grządziela

rzeźbiarka
Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Rzeźby. Studiowała również w Krakowie oraz za granicą. Od dzieciństwa związana z środowiskiem teatralnym. Uczestniczka spektakli, happeningów i parad ulicznych na wielu festiwalach polskich i zagranicznych. Najbardziej zachwyca się połączeniem teatru i rzeźby; tworzy scenografie, maski, kostiumy.

 • rysunek

Justyna Tucka

muzyk
Absolwentka Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki na kierunku Jazz i muzyka estradowa oraz wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Występowała jako solistka z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Big-bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła w  trzeciej edycji “Bitwy na głosy”. Występowała w Wołyńskim Akademickim Teatrze Dramatycznym w Łucku.

 • śpiew
 • umuzykalnienie
 • rytmika

Tomasz Pijanowski

fotograf
Absolwent pierwszej prywatnej szkoły fotografii. Pasjonat fotografii, podpisujący się obiema rękoma pod stwierdzeniem, „jedna fotografia wystarcza za 1000 słów”. Wieloletni współpracownik firmy Olympus jako prelegent i szkoleniowiec. Od ponad 16 lat zajmuję się fotografią zawodowo oraz biorę czynny udział w edukowaniu fotograficznym – jako wykładowca w szkołach fotografii.

 • fotografia

Monika Szczukiewicz

rzeźbiarka, terapeutka zajęciowa
Od 2016 r. z zamiłowaniem prowadzi w GSA zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieli się swoimi doświadczeniami i zainteresowaniami, które nie tylko wpływają na poprawę umiejętności rysowania czy malowania, ale także spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, rzeźbiarka, performerka, terapeutka zajęciowa i pedagog. Animatorka wielu działań artystycznych na terenie Trójmiasta, aktywnie uczestnicząca w działaniach podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących pomocy. Związana również z instytucjami kultury i sztuki naszego regionu. Wykładowczyni Sopockiej Szkoły Wyższej, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Architektury. Swój wolny czas z chęcią spędza na rozwijaniu pasji, jakimi są rzeźbiarstwo, rysunek, malarstwo oraz rękodzieło.

 • rysunek/malarstwo

Sergiusz Regent

akrobata
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 9 lat trenuje tricking oraz inne formy akrobatyki, wielokrotny mistrz Polski w XMA oraz zwycięzca rocznikowych zawodów gimnastycznych AWFiS.  Współpracował jako artysta m.in. z: Niemieckim cyrkiem „FlicFlac”, Akrobatycznym Teatrem Tańca „Mira-Art.”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Znak, wokalistką Katy Perry.

 • akrobatyka

Wiola Fiuk

tancerka, choreograf
Absolwentka Uniwersytetu Broadway Dance Centrew Nowym Jorku, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Wszechstronnie wykształcona artystka operująca wieloma stylami tańca. Zwyciężczyni dwóch programów telewizyjnych You Can Dance TVN i Got to Dance Polsat. Związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie. Na co dzień współtworzy autorski teatr tańca Dzikistyl Company oraz współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi Trójmiasta i nie tylko: Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura, Klub Żak itd.

 • taniec

Łukasz Gajowniczek

muzyk
W 2005 r. ukończył Edukację w Zakresie Sztuk Plastycznych Wydziału Pedagogiki i Wychowania Artystycznego na Olsztyńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po zakończeniu pracy nauczyciela ruszył w świat by dowiedzieć się wszystkiego o muzyce. Obecnie basista trójmiejskiej rockowej formacji Milczenie Owiec, Guitar-TEC, handlowiec w RNR.PL

 • gitara

Paulina Araśniewicz

muzyk
W roku 2017 ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, klasa śpiewu solowego ad. dr K.Bobrzeckiego. Aktualnie studentka studiów magisterskich. Zadebiutowała partią Belindy w „Dydonie i Eneaszu” H. Purcell’a w reżyserii prof. D.Paradowskiego. Występowała m.in. z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Gdańską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Gedanesis, Polskim Chórem Kameralnym.

 • śpiew
 • musical

Ewelina Wróblewska

tancerka
Przez 11 lat była związana z tańcem towarzyskim. Od 5 lat temu jej pasją stał się taniec jazzowy. Tancerka grupy konkursowej Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Brała udział w wielu szkoleniach i warsztatach z tańca towarzyskiego, jazzu, tańca współczesnego, klasycznego, zouka i salsy oraz w kilkuset ogólnopolskich turniejach, Mistrzostwach Polski i Europy. Związana z formacją SoZouk.

 • taniec

Jakub Marcfeld

menadżer Republiki Marzeń GSA, koordynator CEA, pedagog
Absolwent Uniwersytety Gdańskiego oraz Szkoły Młodzieżowych Liderów i Animatorów. Koordynator i lider autorskiej grupy wolontariackiej realizującej projekty społeczne. Instruktor animacji poklatkowej, zajęć szczudlarskich oraz tańca z ogniem. Wieloletni wychowawca i kierownik kolonijny. Koordynator Centrum Edukacji Artystycznej GSA.

 

 • administracja GSA

Karolina Jakubowska

biuro i recepcja GSA
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego od 10 lat związana jest z działalnością teatralną, obecnie współpracuje z Teatrem Znak.

 • teatr

Agnieszka Ledóchowska

malarka
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom z  Malarstwa w  Pracowni prof. H. Laseckiego. Laureatka wielu konkursów. Swoje doświadczenie zdobywała podczas stypendium w Nowym Jorku oraz biorąc udział w  XXII-tym Międzynarodowym Biennale Grafiki i  Rysunku Taipei, Taiwan (Republika Chińska), czy wystawach w kraju i zagranicą m.in. „Some Like it Hot” w Londynie. W 2017 roku zdobyła stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego – realizacja projektu malarskiego Impossible Objects. Od lutego 2017 roku nauczyciel rysunku i malarstwa w Gdańskiej Szkole Artystycznej.

 • rysunek/malarstwo

Kamil Szczudło

artysta, rzeźbiarz
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, ze specjalizacją w pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską. Ma na koncie udział w wystawach m.in. „Made in Asia” na Uniwersytecie Gdańskim 2012 r., „Freedom” International Medalic Project 2013 r., „Łaźnia” Projektornia, Gdańsk 2014 r., „Bonds” International Medalic Project 2014 r., „Wszystko za 16”, Sopot 2014 r., ”Re-akcje” ASP Gdańsk 2014, ”Rzeźba w procesie” Galeria Debiut, Gdynia 2016

 • rysunek/plastyka
 • rzeźba/ceramika

Paweł Wojsznis

akrobata
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W przeszłości, trenował piłkę nożną i sztuki walki, ale jego największą pasją stała się gimnastyka oraz jej wszelkie odmiany. Współpracował z akrobatycznym teatrem tańca Mira Art podczas takich realizacji jak „Modhesh World”. Od kilku lat aktywny zawodowo jako trener akrobatyki dla dzieci i dorosłych.

 • akrobatyka

Anna Ruszkowska

nauczyciel
Wieloletni nauczyciel i wychowawca w gdańskich szkołach średnich.
Z Gdańską Szkołą Artystyczną związana od 5 lat.
Prowadzi zajęcia z Art’s & Craft’s i ceramiki dla dzieci.

 • ceramika
 • art’s & craft’s

Jakub Suchecki

aktor, reżyser, improwizator, trener kreatywnego myślenia
Absolwent Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studia Aktorskiego LART w Krakowie. Od 2013 roku związany z Odyseją Umysłu- konkursem kreatywnego myślenia. W Odysei zdobył wszystko: Mistrzostwo, Wicemistrzostwo Świata, po kilka razy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski. Związany z Teatrem ZNAK i Teatrem Tańca. Od lat działa w improwizacji teatralnej. Wraz ze swoimi grupami impro występuje po całej Polsce na największych festiwalach.

 • teatr

Marta Jaszewska

aktorka, pedagog, menadżer kultury
Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie. Ukończyła PSM I stonia im. H. Wieniawskiego w Gdańsku, w klasie gitary klasycznej oraz studia na kierunku Pedagogika ze secjalnością Menadżer Kultury na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Współpracuje z Teatrem Gdyni Główna, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, Teatrem Rozmaitości A. Gromadzkiego oraz Gdańskiem Towarzystwem Przyjaciół Sztuki.

 • teatr

Marek Wróbel

artysta malarz
Absolwent gdańskiej PWSSP, dyplom w pracowni malarstwa prof. K.Bereźnickiego w 1984. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą. Ponad 50 wystaw indywidualnych. 2004, 2007, 2009, 2014 – stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego, 2003/2004 – udział w międzynarodowych spotkaniach twórczych, Gdańsk- Grenoble (Polska, Francja, Katalonia), 2009, 2014 – Nagroda Jubileuszowa Prezydenta Miasta Gdańska

 • rysunek/malarstwo

Tomek Kobiela

aktor
Absolwent Wydziału Aktorskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktor Teatru Osterwy w Lublinie, Teatru Kameralnego w Lublinie oraz Teatru Zielony Wiatrak w Gdańsku. Od lat pedagog aktorstwa, zamiłowany w pracy warsztatowej – specjalista elementarnych zadań aktorskich, indywidualnych zajęć przygotowujących do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne, warsztatów głosowych, dykcyjnych i świadomości ciała. Wieloletni juror i konsultant sceny dziecięcej, reżyser spektakli, kompozytor muzyki teatralnej, aktor dubbinowy.

 • teatr

Joanna Nadrowska

tancerka
W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie – taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – kierunek Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca, m.in.: „Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”, „Sys 212”, „Punk Kontra Punkt”. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą

 • taniec

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Gdańska Szkoła Artystyczna

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych i dzieci, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2016 GSA

Zapisz się